Previous
  • Zima
  • Haslo2
  • Haslo
Next
Montaż łańcuchów - samochody ciężarowe
Montaż łańcuchów - samochody ciężarowe
2012-12-05
System montażu łańcuchów śniegowych Ottinger jest jednolity dla wszystkich typów łańcuchów. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji montażu, aby uniknąć nieprawidłowego działania łańcuchów oraz uszkodzenia pojazdu; zapobiega to także ew. wypadkom. Możliwość stosowania łańcuchów nie jest zagwarantowana dla dowolnej kombinacji opon i felg. Należy przestrzegać instrukcji producenta pojazdu. Należy w spokoju przed wyruszeniem w podróż sprawdzić dopasowanie łańcuchów i przećwiczyć ich montaż.

Łańcuchy śniegowe to środek pomocniczy w sytuacji awaryjnej. Podczas stosowania łańcuchów zmieniają się właściwości jezdne pojazdu. Należy unikać gwałtownego ruszania z miejsca lub hamowania oraz nie przekraczać prędkości 50 km/godz. Nie należy doprowadzać do buksowania kół napędzanych, gdyż może to spowodować uszkodzenie łańcuchów na skutek zwiększonego zużycia. Łańcuchy są odwracalne – dlatego już zużyta powierzchnia znajduje się na powierzchni bieżnej – dla podwójnego przebiegu. Rysunki montażowe 1 do 4 należy wówczas odwrócić stronami. Do każdego łańcucha dołączono pojedyncze ogniwa na wypadek uszkodzenia. Stan łańcuchów i ich zużycie należy sprawdzać co 30 km lub po dłuższej jeździe po nawierzchni bez śniegu.

 

Instrukcja montażu

 

Nałóż łańcuch śniegowy równomiernie na oponę łańcuszkiem napinającym na zewnątrz.

 

Podjedź samochodem powoli do przodu na ok. ¼ obrotu koła tak, by sieć łańcucha obejmowała ¾ opony.

 

 Złącz zaczepy łańcucha z ogniwami począwszy od strony wewnętrznej koła kierując się do zewnątrz.

 Przeciągnij łańcuszek napinający przez ogniwa i naciągnij go przy użyciu dźwigni napinającej (a). Pozostałą część łańcuszka owiń wokół łańcucha ocznego w kierunku przeciwnym i zaczep sprężynę napinającą. Po krótkiej jeździe ponownie napnij łańcuch.

 

Łańcuchy śnieżne należy demontować w ruchu przeciwnym do montażu. Zalecamy umycie łańcuchów ciepłą wodą po użyciu, dokładne wysuszenie i dopiero wtedy umieszczenie w opakowaniu.

 

Aquerer
Bason
Cammyo
Cassena
Erenda
Estima
Folser
Iberman
Kebron
Melenir
Morfu
Plastikoren
S plus
X
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.